Pipirmėčių hidrolatas (Lietuvos augalų), KVAPŲ NAMAI, 100 ml Padidinti

Pipirmėčių hidrolatas (Lietuvos augalų), KVAPŲ NAMAI, 100 ml

Nauja prekė

100 % natūralus produktas, gautas distiliuojant ekologiniame  Lietuvos ūkyje augusias pipirmėtes (bot. Mentha x piperita). 

Smulkiau

Turime

8,30 €

Apie prekę

Saldus ir vėsinantis pipirmėtės kvapas — tai nenusakomas vaikystės aromatas, lydėjęs žmoniją nuo pat jos lopšio laikų. Dar visai neseniai mamos ar močiutės pipirmėtės aliejaus lašiuku suvilgydavo cukraus gabalėlį, kad numalšintų visas įmanomas negales. Dėl savo išskirtinio skonio ir gaivos, pipirmėtės visam pasaulyje naudojamos arbatai arba patiekalams  gaminti. Dėl antispazminių savybių pipirmėtės tradiciškai buvo vartojamos į vidų esant virškinimo sutrikimams. Taip pat kaip pagalba peršalus, sloguojant - dėl gleivinės paburkimą mažinančių savybių. 
  • Ekologiškas
  • Iš Lietuvos augalų
  • Normaliai odai.

Senuosiuose medicinos raštuose pipirmėtės vanduo giriamas kaip gėrimas, kuris šildo ir sutraukia nuodus, malšina galvos skausmus ir atgaivina. Jis valo ir gaivina odą, naikina prakaito kvapą, taip pat aktyvina smegenų kraujotaką ir padeda kai kuriais migrenos atvejais. Pipirmėtės, naudojant vietiškai, sumažina niežėjimą, padeda nušalus odai, esant sumušimams, nutrynimams, įgėlus vabzdžiams. Esant burnos ertmės susirgimams, pipirmėtės naudojamos burnos skalavimo skysčiuose. Mentolis, pagrindinė pipirmėčių eterinio aliejaus sudėtinė dalis (natūraliai esantis hidrolate), žinomas dėl savo antiseptinių ir priešgrybelinių savybių, sukuria vėsinantį efektą patekęs ant odos. 

Natūrali veido priežiūra neįsivaizduojama be hidrolatų. Jie purškiami ant odos kaip ramintojai, tonikai ar drėkikliai. 

Hidrolato naudojimas odos priežiūrai:

  • kaip tonikas - apipurkšti veidą ir leisti nudžiūti, nešluostyti; purkšti ant odos, vos pajusite, kad jai to reikia: palepinkite veidą bent kelis kartus per dieną, jei būnate kondicionuojamose patalpose, karštomis vasaros dienomis, po saulės vonių; leiskite susigerti ir nudžiūti savaime.
  • kaip drėkiklis – apipurkšti veidą ir nelaukiant kol nudžius tepti kremą ar aliejų;
  • kaip prausiklis – prausti hidrolatu veidą ryte, ypač jei oda jautriai reaguoja į vandentiekio vandenį. gausiai apipurkšti veidą, nuvalyti sušlapintu tamponu (nenuvalo makiažo); papurkšti ant veido, užbaigiant makiažo valymo procedūrą; leisti nudžiūti natūraliai, kad oda prisigertų nuostabių bioaktyvių augalo medžiagų.

Priedai