Gasulas, ekologiškas molis, KVAPŲ NAMAI, 50 g

Nauja prekė

Gasulo, rasulo molis

Moroccan Lava Clay

Smulkiau

Turime

1,75 €

Apie prekę

 

Saulėje džiovintas gasulo molis, sumaltas į miltelius (mikronizuotas iki 150mikronų), nesterilizuotas. EKOLOGIŠKAS, ECOCERT sertifikatas.
Ghassoul, rhassoul – taip vadinamas nuostabusis Maroko molis iš Atlaso kalnų. Arabiškai ghassala (tariama rasala) reiškia tiesiog „prausti“.

Gasulas (arba rasulas) šimtus metų naudojamas Maroke ir Tunise. Čia jis yra būtina hamamų, tradicinių garinių pirčių su šiltu akmeniniu stalu, procedūrų dalis. Gasulas tradiciškai parduodamas nemaltas, gabalais, o jo paruošimo receptus motinos perduoda dukterims iš kartos į kartą. Paprastai gasulas maišomas su apelsinmedžių žiedų arba rožių vandeniu, kartais pridedama ir eterinių aliejų dėl jų svaiginančio ir raminančio aromato. Tos aromatinės substancijos padeda sustiprinti odą drėkinančių procedūrų savybes. Kartu su henna ir pienu, gasulas yra tradicinė marokiečių vestuvių dovana ir apeigų dalis. Nėščios marokietės geria gasulą nuo padidėjusio skrandžio rūgštingumo. 

Gasulo savybės

Gasulas – grynai natūralus mineralinis produktas, sudarytas daugiausiai iš stevensito (molingas mineralas iš magnio silikato), priklausančio montmorilonito grupei.

Literatūroje gasulas vadinamas saponifikuojančiu, arba muilinančiu moliu. Sumaišytas su vandeniu (purvo pavidalu) gasulas veikia it detergentas, t.y. paviršiaus aktyvumo medžiaga – pakelia nuo paviršiaus nešvarumus ir riebalų perteklių. Procesą sąlygoja aktyvios teigiamą krūvį turinčios dalelės - katijonai.
Skirtingai nei kiti detergentai, gasulas neputoja, nenudrengia odos, gleivinių ar plaukų, nes veikia tik absorbavimo/sugėrimo principu.

Gasulo naudojimas

Odos priežiūrai

 • Kaip jautrios odos prausiklis – nešvarumus nuplauna švelniai, neputodamas ir nepažeisdamas odos; naudojant gasulą, atsistato normali hidrolipidinės odos plėvelės gamyba
 • Idealiai tinkamas mišriai odai;
 • Nepakeičiamas riebios, o ypač - spuoguotos odos priežiūrai.
    Plaukų trinkimui
 • Veikia kaip natūralus šampūnas, kuris nuplauna nešvarumus ir riebalų perteklių nuo galvos odos ir plaukų, nepažeisdamas nei plaukų folikulų nei plaukų paviršiaus – keratino, kartu subalansuojama plaukų riebalų liaukų veikla. Gasulas plaukus palieka žvilgančius ir purius. Tokį „šampūną“ labai paprasta pasiruošti namuose:

Sumaišykite gasulą su šiltu vandeniu iki skystos pastos konsistencijos; užtepkite šios pastos ant plaukų pradedant nuo šaknų iki galiukų; palikite kelioms minutems; gausiai nuplaukite vandeniu.

Kūno priežiūrai

 • Veikia kaip prausiklis - sumaišykite gasulą su šiltu vandeniu iki pastos konsistencijos; ištepkite storu sluoksniu visą kūną; palikite kelioms minutėms; nuplaukite vandeniu.
 • Kaip šveitiklis – nušveičia odą ir padeda pasišalinti toksinams ir šlakams;
 • Gasulas nuplauna visus nešvarumus, pašalina negyvas ląsteles; oda lieka minkšta, švelni it aksomas; naudojamas talasoterapijos ir SPA centruose.

Veido odos priežiūrai

Naudojamas kaip veido odos prausiklis – gasulo pasta švelniai ištrinti veido odą sukamaisiais judesiais, nuplauti vandeniu;

 • Kaip veido odos kaukė – gasulą sumaišyti su vandeniu, dar geriau – su hidrolatu iki pastos konsistencijos; pastą užtepti storu sluoksniu ant veido ir palikti 10min.; nuplauti vandeniu.
 • Gasulas sugeria riebalų perteklių, veido nešvarumus, ir ypač gerai ištraukia nešvarumus iš porų.
  Pastaba: sausai odai pastą ruošti su šlakeliu nerafinuoto aliejaus, pvz. argano.

 

Kilmės šalis: Marokas. 

Sauso gasulo molio galiojimo laikas neribotas. Saugoti nuo drėgmės. 

 

Priedai

Klientai, kurie pirko šią prekę, taip pat pirko: