Amla, 100% gryna, KVAPŲ NAMAI, 50 g Padidinti

Amla, 100% gryna, KVAPŲ NAMAI, 100 g

Nauja prekė

Amlų milteliai

Plaukų priežiūrai

Veido ir kūno odos priežiūrai

Smulkiau

Šiuo metu prekės neturime

3,50 €

Apie prekę

Amlų milteliai — tai sudžiovinti ir susmulkinti amlos medžio (indiškojo lapainio Phyllanthus emblica, syn. Emblica officinalis ) vaisiai.

Veikliosios medžiagos

Amlos vaisiaus sudėtyje yra gausu vitamino C, B, karoteno, fosforo, kalcio ir kitų mikroelementų. Tai puikus antioksidantas, vitamino C šaltinis. Dėl tokios sudėties jis yra plačiai naudojamas ajurvedoje įvairiausioms sveikatos problemoms spręsti. Kosmetikoje amla ypač populiari kaip plaukų ir odos priežiūros priemonė.

Apie amlos medį

Kas gi ta amla ir iš kur ji? Tai atogrąžose augantis vidutinio aukščio lapuotis medis, priklausantis lapaininių (Phyllanthaceae) šeimai. Natūralioje aplinkoje šių puikių medžių augama nuo Mianmaro iki Afganistano, nuo Pietų Indijos iki Himalajų. 

Ypač įdomūs amlos medžio vaisiai. Išoriškai jie panašūs į agrastus (Ribes uva-crispa), nors botaniniu požiūriu šiedu augalai nėra giminingi. Tačiau dėl panašios šių dviejų vaisių išvaizdos amla dažnai vadinama Indijos agrastu (Indian gooseberry). Amlos vaisiai subręsta rudenį, yra aitriai rūgštaus skonio.

Vaisių surinkimas nėra paprastas — tenka lipti į medžius ir rankomis skinti vaisius/uogas nuo viršutinių šakų. Kartais tam naudojamos ilgos bambukinės lazdos su kabliais galuose.

Amlos medžiai pradeda vesti vaisius 4-5 gyvenimo metais. Suaugę amlos medžiai per metus užaugina 50- 70 kg vaisių, medžiai gyvena apie 70 metų. 

Amlos plaukų priežiūrai

Amlos gali būti naudojamos galvos masažui, taip pat šampūnams ir tonikams. Amlų pasta skatina plaukų augimą, stiprina šaknis, padeda išlaikyti esamą spalvą (ir natūraliems, ir dažytiems plaukams), suteikia blizgesio. Tai puiki priemonė nuo ankstyvo plikimo ir priešlaikinio žilimo
Plaukų kaukė — kondicionierius. Sumaišykite amlų miltelius su karštu vandeniu ir palikite gautą masę pastovėti 15–30 min. Suskirstykite plaukus sruogomis ir kruopščiai ištepkite kiekvieną sruogą amlų pasta. Apvyniokite plaukus plastikine plėvele ir rankšluosčiu ir palikite pusvalandžiui, tada išplaukite plaukus šampūnu ar kitu jums įprastu būdu. Jei plaukai garbanoti — tai galite šią kaukę palaikyti ilgiau. Jeigu kaukė pradeda dirginti odą — išplaukite anksčiau. Amlų kaukė suteikia plaukams švelnumo, bangavimosi, išvalo ir puoselėja galvos odą. 
Pastaba: nors amlose ir nėra daug taninų, nerekomenduojame jų naudoti stipriai šviesintiems plaukams - gali dažyti tamsiai. Todėl rekomenduojame pradžioje išbandyti ant nedidelės sruogos. 
Dažant plaukus natūraliais pigmentais (hena, indigu) amlos atlieka fiksatoriaus funkciją, pagerindama dažančiųjų pigmentų sukibimą su plauku, bet pačios neturi pigmentų ir nėra dažanti medžiaga. Jei amlų įdėsite dažydami plaukus hena ar indigu — jūsų plaukų spalva įgaus šaltesnį atspalvį.

Pasigaminkite amlų aliejaus! Indijoje labai populiarus amlų aliejus, kuris ruošiamas amlų miltelius ar džiovintas amlas užpilant kokosų, sezamų ar kitu aliejumi. Tokia aliejinė amlų ištrauka yra stabili ir gali būti naudojama metus ar ilgiau - masažuoti galvai ar visam kūnui, taip pat aliejinėms nuplaunamoms ir nenuplaunamoms plaukų kaukėms, bei kitoms grožio procedūroms.

Amlos odos priežiūrai. Keletas praktiškų receptų: 

Pasiruoškite amlų pastą! Ji visuomet ruošiama šviežia, prieš pat naudojimą. Amlų miltelius su nedideliu kiekiu šilto vandens ar hidroliato sumaišykite iki vientisos grietinės tirštumo masės ir palikite 15-20 min.

Nuo spuogų ir dėmelių. Patepkite amlų pasta probleminę vietą, o vėliau nuplaukite ją šiltu vandeniu.

Amlos taip pat yra nepaprastai puikus odos šveitiklis — geresnio kol kas nė neturėjote. Užtepkite amlų pastos ant drėgnos odos ir švelniai pamasažuokite. Nuplaukite vėsiu vandeniu. Pastaba: jei jūsų oda labai sausa ir jautri, prieš tepant amlų pastą, rekomenduojame pasidaryti odos lopo testą.

Veido ir kūno odos kaukė. Amlų miltelius su ciberžolių milteliais bei aliejumi sumaišykite iki vientisos masės ir šią pastą užtepkite ant veido ir kūno, palaikę 10–15 min., nuplaukite. Ši procedūra jaunina odą, suteikia jai švytėjimo. Pastaba: Pasitikrinkite nedidelį odos plotą, ar nedažo.

Priedai

Klientai, kurie pirko šią prekę, taip pat pirko: